Dietetyk szpitalny

DIETETYK – CENTRUM PULMONOLOGII I TORAKOCHIRURGII W BYSTREJ

Pani Dominika Bijok, z wykształcenia jest dietetykiem klinicznym, absolwentką studiów magisterskich Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Od lat pasjonuje się wpływem racjonalnego odżywiania na poprawę stanu zdrowia oraz samopoczucia pacjenta.

Obowiązki dietetyka w Centrum sprowadzają się do indywidualnej pracy z pacjentem, (na jego prośbę bądź zlecenie lekarza) oraz pracy administracyjnej i prowadzeniu niezbędnej dokumentacji.

W ramach pracy Pani Dominiki mogą Państwo skorzystać z:

wywiadu żywieniowego, weryfikacji sposobu żywienia, co ma na celu poprawę dotychczasowych nawyków żywieniowych, a w efekcie utrzymanie zdrowia żywieniowego oraz zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób niezakaźnych,

zaleceń żywieniowych dla osób wychodzących ze szpitala, które zawierają wskazówki dotyczące prawidłowych nawyków żywieniowych oraz odpowiedniej dla pacjenta diety,

edukacji żywieniowej i praktycznych wskazówek, co do sposobu odżywiania,

udziału w medycznym postępowaniu terapeutycznym.


W oparciu o zalecenia lekarskie oraz ogólne zasady żywienia Pani Dominika przygotuje dla Państwa jadłospis uwzględniający zapotrzebowanie na niezbędne składniki odżywcze oraz uwzględni indywidualny stan fizjologiczny pacjenta. Wprowadzi dietę oraz będzie nadzorowała realizację jej założeń.

Pani Dominika służy radą i wsparciem pacjentom, którzy chętnie korzystają z jej wiedzy. Dzięki jej zaangażowaniu i indywidualnemu podejściu, udało się zmienić nawyki żywieniowe wielu osób, a co za tym idzie wpłynąć na ich stan zdrowia i samopoczucie.

 

Zachęcamy Państwa do korzystania z pomocy Dietetyka Centrum.

tel. 33 4991 869, e-mail: dbijok@szpitalbystra.pl

Zmień rozmiar tekstu
Zmień kontrast